Proč nemít děti

30. července 2009 v 17:54
Trochu se v poslední době zamýšlím nad chováním některých lidí v mém okolí. Většina mých kamarádek má přez 20let a většina z nich má děti. Lidé si ztěžují, že mladá generace chce děti, co nejpozději. Diví se tomu, ale proč by se mladí lidi měli hrnout do podnájmů a problémů? Většina mých kamarádek mělo velké plány se studiem. Ani jedné to zatím nevychází podle představ. Ale proč? Kvůli neochotě a netoleranci ze strany školy. Na jednu stranu doma nevěřícně kroutí hlavami nad tím, že ženy mají děti běžně ve 40, ale to že, studentka jejich školy má dítě je jim vlastně jedno. Nevím, jak je to na vysoké škole, ale rozhodně vím, jak se s takovými "případy" zachází na většině středních škol. Není nesmysl nutit matku chodit do školy jako ostatní studenty? ( tj. absence do 30%), v tuhle chvíli už si vedení školy, či profesor nevzpomene na to, co probíral doba u kávy. Proč hnout prstem navíc? Vlastně, nejde jen o děti mladých matek, ale celkově o postoj společnosti. většina lidí se neustále na něco ztěžuje, ať jsou to politici, ať jsou to zvyšující se ceny, nebo cokoli jiného. Nejzajímavější mi přejde téma politika. Většina lidí mávne rukou, když je řeč o naší vládě. Přejde mi to směšné. Proč se teda onen člověk nezvedne a nezačne s tím něco dělat? Plnou hubu keců může mít kdokoli. Nemyslím si, že změnou vlády, či změnou vedení ve škole se něco změní. Všechno bude stejné. Lidé/studenti si budou neustále ztěžovat, ať bude nadřízený kdokoli. Není čas udělat zásadní změnu u nás? Nehledat ji jinde? V politice? Není to zbytečné? Ano mají hodně peněz, nelíbí se Vám to? Tak přestaňte blbě kecat a snažte se s tím něco dělat. Nevím, jak mě napadlo s napsat takový článek. Možná proto, že se mi ozvala jedna z mých kamarádek s tím, že poslední rok musí dochodit celý a nechat doma malé dítě. Přestává mě bavit držet hubu a krok. Líbí se mi kritika okolí na všechno, co se děje, ale že by s tím něco udělali, že by pomohli třeba lidem, kteří chtějí mít děti brzo? Není nesmysl chtít stejné výkony po mladých matkách a studentech, kteří se celý dny mají možnost připravovat? Samozřejmě je to volba každé, jak se rozhodně, ale když už se rozhodne pro dítě, měli bysme takové ženě/dívce spíše složit poklonu, než jí házet klacky pod nohy! KAM JSME TO DOSPĚLI? Hrozně si vážím holek, které se rozhodly tak jak se rozhodly, protože udělaly to, co cítily a co chtěly a věděly, jak se k nim společnost zachová. Takových lidí by mělo být více!


JSME SOBCI! A měli bychom si to uvědomit. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sharka Sharka | E-mail | 15. července 2015 v 14:27 | Reagovat

Milá paní nebo slečno, velmi s Vámi soucítím, jelikož lidem obecně chybí dost porozumění a mají snahu moralizovat druhé.

Mě je 20 let, a už odmala cítím, že děti nejsou nic pro mě. Ani jsem si nikdy nehrála s panenkama. Vždycky mě přitahovala zvířata, ty mám opravdu ráda. K dětem žádné mateřské city necítím, a každým rokem tyto mé pocity zesilují. Stejně tak to má i můj přítel, se kterým se na tomhle shodneme. Přemýšlet nad tím, co bude, až bude, a další podobné píčovinky, kašlu na lidi. Ty toho akorát tak toho nakecají, ale každý máme právo se řídit svou vlastní hlavou a ne podléhat tlaku okolí jenom proto, že je to tak správné. Když necítíme potřeby jako jiní lidé, tak to prostě dělat nebudeme. Jenom nás to pak bude v vozovkách srát, srát, a srát. Člověk by se asi z těch řečí okolí musel zbláznit. Ale nelíbí se mi, jak  lidé druhé odsuzují za to, že jsou odlišní? Co jsme komu proboha co udělali?!
Život se dá smysluplně naplnit i jinými činnostmi. A nejsem jistě jediná kdo tohle říká.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama