Září 2009

První školní týden

5. září 2009 v 13:18
Dobré pracovní poledne přeji.
Prvděpodobně nejpřesnější pozdrav, kterým můžu vyjádřit svůj stav. Po téměř týdením navštěvování naší školy přišel víkend. Obvykle bych napsala, přišel KONEČNĚ víkend. Jenže já jsem se na něj skoro vůbec netěšila. Konečně se zase něco začalo dít.

Dnes jsem vstala klasicky prázdninově kolem 9. hodiny, jako každý druhý den jsem snídala ovesnou kaši od Emca a klasicky si do ní dala mandle, přez hodinu se dívala na věčný seriál Ulice na sestřině novém notebook, vlezla si do vany a relaxovala jsem. Začalo to nádherně. Po půl hodince ve vaně jsem si s hrůzou vzpomněla, že jsem zapomněla na své malé chlupáče. Vyletěla jsem z vany rychlostí blesku a s mokrými vlasy jsem se vydala v 11.00 na ranní venčení. Jak mi bylo líto, mých malých chlpáčů, ale jsou stateční a vydrželi xD.

Nečekaně jsem se vrhla na tvorbu svých školáckých povinností. Naučila jsem se dalších 10 kytek z herbáře, protože jsem se dozvěděla, že je musíme znát nazpamět až 1.září je to celkem komické. Ale už jich umím 20 xD. Koukla jsem na nový rozvrh a dnes se chystám naučit se už na úterý, protože v pondělí máme s Klárkou významnou akci, vid?xD

Docela mi ta škola chyběla. Těšila jsem se na to, jak to bude stejné jako předchozí 2 roky. Nevím, proč mi to ted přijde úplně jiné. Připadám si tam hrozně velká, prvácí mi uhýbají z cesty, neřeknou ani půl slova, když je předbíhám na obědě....a spousta dalších věcí, které jsou prostě jinak. V pondělí mi začíná celoroční kurz angličtiny a už se moc těším. Je to prostě jiné. Jsem spokojená sama se sebou, se svým životem, s učením, s psiskama. Ignoruju lidi, které mě otravujou a kteří mi přijdou totálně ujetí a blbí a jen se směju. Jen to, že už nejsem druhák mě trápí....

Organizační pokyny

4. září 2009 v 15:44
Já prostě musím. Dostali jsme nový předmět a k němu jako bonus našeho starého tělocvikáře. A pokud by Vás zajímaly naše organizační pokyny pro jeho hodiny pokračujte níže.
Myslím, že je nezbytné podotknout, že je to identicky opsáno ze sešitu, kde to máme na první úvodní stránce:-)))))).

Bavte se dobře

ORGANIZAČNÍ POKYNY

  • po zazvonění sedím na místě, služba odpovídá za zavření dvěří
  • po pozdravení s vyučujícím si na jeho pokyn všichni, kromě službysednou, služba hlásí absenci a ostatní jsou v tichosti
  • při vyvolání k tabuli si všichni automaticky zavřou sešit, kromě toho, kdo chce být vyvolán
  • za aktivitu v lavicích a 3 + dostanu 1, která nahrazuje ústní zkoušení, za 3 - dostanu pětku, ale jen když nebudu dávatpozor (piškvorky,mobil,ptáci,lodě)
  • jednou za rok mi bude odpuštěna jedna 5 - ústní vyvolání, pakliže vyučujícímu před vyvoláním nahlásím tečku. Tečka mi bude odebrána při nesplnění domácího úkolu
  • při hodině automaticky vypínám mobil
  • každý zápis v sešitě začíná datem a hodinou

Někeré pasáže jsou opravdu komické ( ptáci, piškvorky). Tak jsme úspěšně zahájili 3. ropčník:D

Už po 12.:-))

4. září 2009 v 15:30
Už po 12. jsem ráno vstala brzo 1.září. Předpokládala jsem, že to bude stejné. Prostě každoročně je to stejné, katastrofální třída a mezi nimi pár spřízněných duší, stejní učitelé a příšerný rozvrh. Už po 3. jsem jela 1.září autobusem do Rožnova velmi brzy, když nepočítáme minulý rok (1. září jsem prozvracela doma xD), abych chytla dobré místo. Letos to začínalo naprosto úžasně. Po prázdninách jsem se cítila nezkutečně odpočatě, chytly jsme v Veruš místo, které jsme si vybraly už v prváku a probraly jsme možné i nemožné věci. Chápejte, ve škole jsme byly už kolem 6. hodiny. Přece, jsme nechtěly sedět zase v první (!!!) lavici. Ač se to bývalým majitelkám naší lavice nelíbilo ani trochu, my jsme byly spokojené.

Seděly jsme a čekaly jsme, až si zase poslechneme školní řád, až nám připomenou maturity a další důležité věci, které se první školní dělají. Bylo velmi překvapující, když jsme zjítili, že nejsou rozvrhy a na snad na polovinu předmětů máme JINÉ učitele. Nejvíc jsem "obrečela" pana Pyše. Úžasný angličtinář, nenutil nás se učit. Kdo chtěl mluvit anglicky dobře, stačilo ho poslouchat a psát to a pamatovat si vše, co říkal. Což mí tupí spolužáci nikdy nepochopili. Je to nejlepší učitel, jakého jsem kdy měla. Buuuuuu proč nám ho vzali??? Zapálím 2.B oni nás ho vzali:D. Tak tedy angličtinářku máme příšernou, nemám ji ráda, a to jsme ji měli jen jednou (!!!). Na fyziku jsme dostali úžasnou a mladou paní učitelku, dokonce mě s ní fyzika začala bavit, je fakt skvělá a nemám v jejích hodinách čas myslet na cokoli jiného. Další změnou je tělocvik, do teď jsme měli učitele poněkud staršího, přes to s ním byla neuvěřitelná sranda ( zvlášť když nás učoitel pochodovat kolem tělocvičny a řval LEVÁ DVA...xD). Teď máme pubertálního učitele s nagelovanými vlasy ve tvaru ježka:D. Bude mi chybět to púochodování kolem tělocvičny:D. A další a další změny. Náš češtinář se jmenuje Teller. Teda my mu říkáme der Teller. Jakože německy:D. Je úplně boží, ale bojím se, ale mám ho na ploše na mobilu....ani nevíte, jak jsem se bála, když jsem ho fotila. Má přez nos růži....chudák:D. Prostě zážitek.Škoda mluvit:D. Takže snad to stačí, budu pokračovat, až se vrátím z práce:-)).

Mějte se školácky:-D